CZEMU IDEALNE ZWIĄZKI ZMIENIAJĄ SIĘ W KOSZMAR ?

25 czerwca

Załóżmy, że dawno temu spotyka się ze sobą pewien chłopak i pewna dziewczyna. Po pierwszych wymienionych spojrzeniach czują zarówno dziwne jak przyjemne uczucie niepewności. Zaczynają rozmawiać, uważając na każde wypowiedziane słowo. Myślą jak nie urazić drugiej osoby i szukają sposobu jak ją rozśmieszyć tylko po to, by zobaczyć jej uśmiech. Kiedy tylko się widzą, stado motyli w ich brzuchach ciągle daje o sobie znać tak, że trudno wydusić z siebie logicznie złożone zdanie. Oboje zaczynają szaleć na swoim punkcie i nie wyobrażają sobie żadnego dnia spędzonego bez siebie. Czułe gesty i słowa tworzą wyjątkową więź. Stało się! Oficjalnie zostali parą i są najszczęśliwsi na całej planecie. Ich facebookowe tablice są zasypane serduszkami i słodkimi komentarzami, które niektórych doprowadzają do mdłości. Nie interesuje ich zdanie innych. Najważniejsze jest to, że są razem i mogą liczyć na siebie w każdej sytuacji. Dni mijają a idealna miłość rozkwita w najlepsze. Nieoczekiwanie z ich relacją zaczyna się dziać coś złego. Coś, co wszystkich szokuje a najbardziej dwójkę głównych zainteresowanych. Droga, która wcześniej szła prosto i zdecydowanie do jednego celu zaczyna się dzielić i iść w dwie zupełnie inne strony. Powodów może być wiele. Alkohol, środowisko, złote rady ludzi uwielbiających wtrącać się w nieswoje sprawy, zazdrość, brak zaufania, lenistwo, znudzenie, zmęczenie, rodzina, ciąża, szkoła...tak naprawdę wszystko może wpłynąć na pogorszenie relacji dwóch osób, które kiedyś były sobie najbliższe. Zamiast czułych słów i gestów pojawiają się kłótnie i pretensje. Zamiast wspólnie spędzanego czasu, konsola, kłamstwa, wieczorne wyjścia ze znajomymi lub wylegiwanie się przed telewizorem-oczywiście w dwóch osobnych rogach kanapy. Gdzie podziała się więź i motyle szalejące w brzuchach tej dziewczyny i chłopaka?

Myślę, że nad każdym związkiem trzeba pracować cały czas. Warto się zastanowić nad tym, czemu kiedyś było się zupełnie innym człowiekiem i co spowodowało tak wielkie zmiany. Zamiast otwarcie mówić o problemach i o tym, czego się oczekuje od drugiej osoby wolimy milczeć oczekując, że wszystko samo się naprawi. Takie czekanie na pewno nic nie da a wręcz przeciwnie może skumulować ze sobą więcej problemów, które kiedyś wybuchną... Dwie osoby tworzące związek powinny nauczyć się godzić na kompromisy lub chociaż decydować się na wybór, który w jakiejś części odpowiada obydwu stronom. Warto pamiętać również o tym, że każdego dnia wystarczy tylko mała chwila, żeby pokazać drugiej osobie, jaka jest ważna. Codzienny zwykły całus, przytulenie lub komplement będą lepsze niż każdy bukiet kwiatów czy innych prezentów. Wielka wypalająca się miłość jest wynikiem lenistwa dwóch lub jednej ze stron. Będąc w związku ludzie często myślą, że to, co do zdobycia zostało już zdobyte więc nie trzeba się już starać. Chyba ta myśl jest tą najgorszą... Czy to mężczyzna, czy kobieta, każdy lubi czuć się doceniony, kochany i ważny. Nikt nie zasługuje na obelgi, brak szacunku czy sceny chorobliwej zazdrości. Więc jeśli jesteście na początku związku dbajcie o niego i pamiętajcie, że najdrobniejsze rzeczy znaczą najwięcej dla Waszej relacji. Nie dajcie się rutynie i walczcie o swoje motyle szalejące w brzuchu. Zdecydowanie łatwiej jest dbać o związek niż potem go naprawiać. Jeśli jesteście na etapie siedzenia po dwóch różnych stronach kanapy musicie przemyśleć wiele rzeczy. Czy nadal kochacie? Czy macie siłę przerwać rutynę i stanąć na wysokości zadania, by zakochać się raz jeszcze? Naprawa zepsutej relacji między dwojgiem ludzi jest bardzo trudna. Moim zdaniem to straszne uczucie być w związku, w którym czujesz się samotnym...to nielogiczne i chyba bez żadnego sensu. Nie warto obciążać drugiego człowieka swoją codzienną naburmuszoną miną czy brakiem zainteresowania. Jednak, jeśli ten człowiek nadal coś dla Was znaczy i przypominacie sobie uczucie, jakie towarzyszyło waszym pierwszym spotkaniom zaryzykujcie i spróbujcie naprawić to, co zostało zepsute...
Koszulka - LINK | Spódniczka - LINK | Buty - LINK

PS : PIĘKNE WAKACYJNE MAXI DRESS <TUTAJ>

Jeśli masz pytania - zapytaj tutaj http://ask.fm/creamshine
Zaobserwuj mnie na instagramie - 
http://instagram.com/creamshine

Bądź na bieżąco i dodaj mnie na snapchacie - creamshine

>> Subskrybuj mnie na YouTube - 
mój kanał 

8 komentarzy

 1. Związek trzeba pielęgnować cały czas, nawet wtedy gdy motyle z brzucha już dawno odfrunęły. Jedni gdy wkradnie się rutyna coś z tym robią, inni postanawiają zabawić się na boku... i myślę, że tu zaczyna się kłopot. Po prostu zbyt wiele osób idzie na łatwiznę i zamiast zadbać o swój związek woli zrobić skok w bok.

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie psucie się związku jest najgorszym czym może być jeśli druga osoba całą wine zwala na ciebie. Wiem o czym mówię. Zaraz wybuchnę normalne! Właśnie dziś jest dzień kiedy jestem najgorsza bo śmiałam powiedzieć co myślę, a nie powiedziałam nic po jego myśli. Ba! Odezwałam się chyba nie proszona co zabolało księciunia, że zamiast "pogłaskać" go po główce to zwróciłam mu uwagę. Nie mogę już wytrzymać. Czasemto nie rutyna czy przyzwyczajenie czy inne bzdety niszczą związek tylko brak szcunku do drugiej osoby, uważanie się za pana i władcę a drugą osobę za głupie, nic nie znaczące coś.

  OdpowiedzUsuń
 3. I'm following you now to get updates from your blog, hope you would like to follow back. Thanks much.
  https://chicporadnik.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. O związki trzeba dbać, pielęgnować jak i trzeba ROZMAWIAĆ!
  Żyjemy w okropnych czasach gdzie rzeczy się nie naprawia a wyrzuca.
  To samo dzieje się z relacjami między ludźmi. Lepiej kogoś po prostu wyrzucić niż walczyć czy też napawać. Znieczulica, ale to nie tyczy się tylko związków ale ogólnie relacji miedzy ludźmi ;).

  OdpowiedzUsuń
 5. Związek udany to związek oparty na staraniach obydwoch stron, jak to moja mama mowi, żaden rower na jednym kole nie pojedzie długo :D
  Co do zdjęc, wygladasz cudownie :) Spodnica w mega modny wzor :) caluje  http://angelaendzel.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Twój wpis jest bardzo smutny, bo zawiera tyle przykrej prawdy. Bardzo "podoba" mi się stwierdzenie, że najgorzej jest czuć się samotnym kiedy jesteś w związku. To właśnie to zdanie moim zdaniem odzwierciedla problem nieudanych relacji. Najważniejsze to wzajemnie dbać o siebie, a nie tylko jednostronnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawe spostrzeżenia!

  OdpowiedzUsuń

Autorka

Autorka

Snapchat

Snapchat

facebook